Всесвітня культурно-мистецька, суспільно-політична акція
«Обніміться ж, брати мої!»
ІНІЦАТОРИ АКЦІЇ:
- Канівська міська рада.
- ТОВ “Український сувенір”.
- Фонд сприяння розвитку мистецтв.
- Загальнонаціональний героїко-патріотичний проект «Україна: історія великого народу».
- Київський міський центр народної творчості.
- Асоціація працівників засобів масової інформації України.
- Благодійний фонд "Український рушник".
- Державна телерадіокомпанія "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення".
МЕТА АКЦІЇ: проведення протягом 2013 - 2014 року Всеукраїнської культурно-мистецької, суспільно-політичної акції «Обніміться ж, брати мої!» За час акції планується створити “Рушник Великому Тарасу” силами усіх бажаючих таким чином вшанувати Т.Г. Шевченка та провести роботу по вихованню у суспільстві почуття гордості за свій народ і свою державу, формуванню атмосфери суспільної злагоди, культурного та духовного розвитку, утвердженню міжнародного авторитету України, сприянню розвитку мистецтва, відродженню народних традицій та ремесел.
Основні заходи мають пройти в Україні, Російській Федерації, Литві та Казахстані в тих місцях, які пов'язані з найбільш знаковими періодами в житті Тараса Шевченка.
ОРГКОМІТЕТ АКЦІЇ створюється організаціями-ініціаторами Акції та зацікавленими структурами і організаціями-спонсорами з метою наукового, матеріального забезпечення та координації дій всіх учасників Акції.
Для забезпечення громадського контролю за використанням благодійних коштів, які надійдуть на проведення Акції, Оргкомітетом створюється Ревізійна комісія Акції.
ХУДОЖНЯ РАДА АКЦІЇ обирається Оргкомітетом Акції з числа державних, громадських діячів, та діячів української культури, мистецтвознавців, етнографів, дослідників народної творчості, уславлених майстрів вишивки, з метою узагальнення пропозицій народних майстрів та підготовки цілісного проекту та узору "Рушника Великому Тарасу".
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ АКЦІЇ створюється Оргкомітетом за погодженням з усіма зацікавленими сторонами для виконання поточної роботи по проведенню практичних заходів усіх етапів Акції в Києві, на Черкащині та в інших найбільш знакових місцях, пов'язаних з долею Тараса Шевченка..
"РУШНИК ВЕЛИКОМУ ТАРАСУ" вишивається на громадських засадах кращими майстрами народної вишивки всіх областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя. В Акції можуть взяти участь і представники української діаспори з близького та далекого зарубіжжя та усі, хто бажає вшанувати Т.Г. Шевченка.
Орієнтовний розмір згортка полотна, з якого вишивається Рушник — 7 х 0,65 м. Обов'язкові елементи Рушника - фрагменти з поетичних творів Тараса Шевченка: «Обніміться ж, брати мої! Молю вас, благаю!», «В своїй хаті своя й правда і сила, і воля», «Чужому научайтесь , і свого не цурайтесь».
Місцями проведення заходів Акції мають бути театри, палаци культури, музеї, будинки народної творчості, учбові заклади, телекомпанії, виставкові зали. На час вишивання вони мають стати центром активних дискусій про велич духовного генія Тараса Шевченка, виховання патріотизму, національної гордості, формування суспільної злагоди і загальнодержавної єдності, відродження народного вжиткового мистецтва.
ОДНОЧАСНО З ПРОЦЕСОМ ВИШИВАННЯ РУШНИКА РЕКОМЕНДУЮТЬСЯ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ТА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНІ ЗАХОДИ
Ці заходи мають посприяти вивченню життя та діяльності Тараса Шевченка, його заповітів.
- Організація відкритих громадських читань (декламації ) поетичних творів Тараса Шевченка (за віковими категоріями: дошкільнята, молодші школярі, старшокласники, студенти , літні люди, пенсіонери).
- Створення та показ відеофільмів та телепрограмм на актуальні теми суспільно-політичного життя з аналізом конкретного внеску політичних партій та їх лідерів у центрі та на місцях у розвиток гуманітарної сфери та вирішенні гострих проблем сьогодення.
- Видання брошур про Тараса Шевченка.
- Проведення соціологічного дослідження "Громадське визнання" з метою визначення претендентів на нагородження орденом "Громадського визнання" до 200-ліття Тараса Шевченка .
- Проведення етнографічних експедицій з метою збирання матеріалів для Національного музею Тараса Шевченка та майбутнього Національного музею "Український рушник" та створення відповідних експозицій у місцевих музеях.
- Створення музейних кімнат та експозицій у регіонах, присвячених Тарасу Шевченку та українським рушникам.
- Проведення показових уроків вишивання та "майстер-класів" за участю уславлених майстрів вишивання" в школах, вищих навчальних закладах та установах культури.
- Створення меморіальних кімнат відомих вишивальниць минулого
- Створення центрів та кімнат народного мистецтва в регіонах.
ПРОХОДЖЕННЯ ВСІХ ЕТАПІВ АКЦІЇ широко висвітлюється вітчизняними та зарубіжними загальнодержавними і місцевими засобами масової інформації.
За підсумками Акції:
- Оформлюється Паспорт "Рушника Великому Тарасу" із зазначенням найбільш суттєвих його характеристик та ознак, переліком учасників Акції в т.ч. і тих, хто надав допомогу по проведенню Акції;
- Виготовляється котушка та скриня для зберігання “Рушника Великому Тарасу” обов'язково художньо оформлені. Для паспорта рушника теж виготовляється скринька;
- Створюється документальний фільм "Обніміться ж, брати мої" для показу на загальнонаціональних телеканалах, на каналах супутникового телебачення на 86-ть країн світу, в глобальній мережі ІНТЕРНЕТ та на телеканалі "Культура";
- Створюються відеофільми про хід Акції в областях України, Автономної Республіці Крим, містах Києві та Севастополі для показу на місцевих та загальнонаціональних телеканалах; видається колективний збірник кращих газетно-журнальних публікацій вітчизняних та зарубіжних періодичних видань про хід Акції "Обніміться ж, брати мої!";
- Видається повнокольоровий фотоальбом «Обніміться ж, брати мої!» з розповідями про хід Акції в конкретних регіонах, бесідами з народними майстрами, роздумами про проблеми нашого сьогодення відомих політиків, керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, представників ділових кіл;
- Кращі народні майстри, найактивніші організатори та спонсори Акції представляються до нагород та відзнак Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства культури та туризму України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України та інших зацікавлених міністерств і відомств.
ЗАВЕРШАЛЬНИМИ ЗАХОДАМИ АКЦІЇ може бути урочиста церемонія передачі «Рушника Великому Тарасу» музею чи іншій установі, яку визначать учасники Акції.
Можлива також презентація «Рушника» у Національному центру культури і мистецтва "Український Дім", його експонування в Кобзарській світлиці, Національному музею Тараса Шевченка чи Музею Траса Шевченка в Каневі.
Копії «Рушника Великому Тарасу», а також вишиті портрети Тараса Шевченка можуть бути подаровані Українським культурним центрам в Москві, Санкт- Петербурзі, Астані та іншим установам в Україні як символ відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.Сувеніри та подарунки до 200-річчя Т.Г. Шевченка
ТОВ "Український Сувенір" розпочало виготовлення сувенірів та портретів до святкування 200 - річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Наші спеціалісти розробили проекти виробів із різних натуральних матеріалів із застосуванням різних традиційних технік обробки — вишивка, ткацтво, різьблення, інкрустація, малювання та інше. Пропонуємо вишиті та ткані серветки, рушники, портрети будь яких розмірів. По замовленню можливе виготовлення портретів Т.Г. Шевченка у вигляді настінних тарілок, панно, гобеленів та будь яких інших традиційних виробів. Готуйтесь до святкування вже сьогодні, адже виготовлення якісних сувенірів потребує часу!
Придбати сувеніри із зображенням Т.Г. Шевчена можна в нашому салоні за адресою Б.Гмирі 8-б, або замовивши по телефону чи електроною поштою. Ціни від 110 гривень.
Сувеніри та подарунки до 200-річчя Т.Г. Шевченка
Портет Т.Г. Шевченка вишитий (2)
Новини Акції
Прес-конференція
Вишивання на Одещині
Подарунковий Рушник Великому Тарасу
Вишивання Рушника Великому Тарасу у Житомирі
Вишивання Рушника Великому Тарасу на Кировоградщині
Рушник Великому Тарасу на Кировоградщині
Фотогалерея вишивання у с. Шевченкове
Вишивання рушника до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка
Дата начала: 28.11.13