Skip to Content

Як обрати сувенір на подарунок?

Часто постає питання «що подарувати»?  Валізи вже спаковано, квитки напоготові, але саме складне – де знайти сувенір і який саме?

Звичайно є певні звичаї та те, що подобається саме вам, натомість не завжди є можливість витратити багато коштів на подарунки та везти із собою занадто великий вантаж.

Трохи простіше знайти подарунок якщо обернутись до традиційних українських промислів. Тут є не тільки величезний вибір але й «ідея» у подарунку. Можна не просто подарувати цікавий виріб українських майстрів а й розповісти про те, як це виробляється і звідки взялась така традиція.  Цінність такого подарунку зразу виростає та залишує пам'ятку – це вже не просто класичний подарунок, до якого звикли по всьому світу – це вже щось особливе, а таке залишається у спогадах і характеризує Вас як людину, що уважно та заздалегідь подбала про зустріч, а увага - це головне у стосунках!

Отже що саме обрати на сувенір?

По-перше треба відповісти на кілька питань:

  • Яку суму можна витратити на сувеніри
  • Скільки є вільного місця у багажі
  • Яку кількість сувенірів треба взяти
  • Що більше цінують там, куди ви подорожуєте

Наступним кроком можна грубо обрати напрямок подарунку – в українських промислах вироби , що найбільше відповідають вимогам до сувенірів можна поділити на ткацтво/вишивку, сувеніри з дерева, іграшки та кераміку. Натомість кераміку складно транспортувати і вона часто має завеликі габарити та вагу.


Ткацтво та вишивані сувеніри.

Традиції ткацтва та вишивання мають глибинне коріння в українській культурі. Тканий або вишиваний рушник завжди супроводжував українця – з народження крізь всі свята і шлюб. Технік і малюнків ткацтва та вишивки майже стільки скільки і сел в Україні. Можна обрати будь який розмір, колір, техніку та на будь який гаманець. Кожен виріб ручної роботи буде чимось незвичайним і людина, що отримає такий сувенір обов'язково буде розповідати про нього своїм друзям і пам'ятатиме про цю подію.

Такий подарунок обрати простіше за все – транспортувати легко, можна обрати на будь який гаманець, будь якого кольору чи розміру та до любої поверхні – хоч на стіл покласти, хоч на стіну повісити.

Натомість можна вибрати не лише рушник але й серветку чи невелику доріжку-скатертину. Якщо ви знаєте смаки того, кому плануєте подарувати такий сувенір – це встане у нагоді – можна значно легше обрати техніку та кольорову гаму сувеніру.

До цього треба додати, що можна обрати кілька рушників чи серветок однакового розміру та техніки, але всі вони будуть унікальні і з своїм власним малюнком – кожен виріб зроблено вручну і двох однакових не буває. Різниця може бути великою – інший малюнок, інші кольори, або маленькою – трошки інакший узор.

Також на деякі рушники чи серветки можливо нанести надпис  чи логотип компанії і таким чином підготувати персональний сувенір, який буде зіркою колекції вашого візаві.

До авторських рушників можна підготувати «Паспорт виробу», який буде описувати техніки, використані при створенні виробу та розкаже про малюнки та символи на сувенірі. Це вже буде не просто сувенір на згадку, а унікальний подарунок вироблений в одному екземплярі і яким можна пишатися!

Дивіться також:

Біблиотеку статей та галерею виробів на спеціалізованому сайті порталу ТОВ "Український Сувенір" Відкрити у новому вікні

Сайт присвячений українському рушнику

 

Крамниця ТОВ "Український Сувенір" Відкрити у новому вікні:


Сувеніри з дерева

З давних часів дерево було най поширеним матеріалом для будь яких виробів. Традиційними українськими техніками є різблярство, інкрустація та розпис. Найбільш поширеними формами можна назвати тарілки, скрині, шкатулки, рахви (6-ти кутні шкатулки), гриби (шкатулки у формі гриба) та писанки. Найпростішим є різбляні сувеніри. За довгі роки це мистецтво встановило досить стандартні класичні малюнки та елементи. Трохи різноманітнішими є інкрустація – перлинами, іншим типом дерева, камінням та соломкою. Інкрустовані вироби є найбільш коштовними тому, що потребують не тільки більше часу на виготовлення а і тому, що зовсім невелика кількість майстрів здатна якісно зробити інкрустацію. До того ж деревина та інші матеріали для інкрустованих виробів використовуються найвисокої якості. Натомість інкрустація соломкою є простішим сувеніром та має деякі переваги – наприклад на тарілці може бути інкрустоване зображення пам'ятки – церкви, собору, тощо. Таким чином це є подвійним сувеніром – не тільки майстерність виробу грає роль але й сюжет малюнку.

У той час, коли різблярство та інкрустація досягнули класичних стандартів в українських промислах, розпис можна поділити на три головні види – петриківський, київської школи та наївного малювання. Петриківський та київський розписи не дуже відрізняються та інколи лише фахівець здатен побачити різницю. З іншого боку наївне малярство значно простіше та не обкладує майстра певними правилами узорів та малюнку. Кожен з цих типів розпису також може бути сюжетним – окрім орнаменту включати сцени з життя. Для деяких свят або подій це може мати значення. Певні сюжетні малюнки можуть мати певну цінність для представників окремої країни – наприклад малюнок півня дуже популярний у Польщі.

Трохи окремо можна виділити писанки. Таке святкове яйце може бути розписним, інкрустованим чи різбляним. Великого чи малого розміру – це завжди чудовий маленький сувенір на згадку про вашу зустріч.

Чи то тарілка, чи то невелика скриня, писанка чи підсвічник – будь який сувенір з дерева завжди несе у собі частину природного тепла. Такий сувенір буде неодмінно оцінений. Додайте до такого сувеніру ткану серветку, рушничок чи доріжку і вийде унікальна композиція, яка завжди буде на головному місці вдома чи у офісі і буде нагадувати про вас!

Дивіться також:

Крамниця ТОВ "Український Сувенір"Відкрити у новому вікні:

 


Ляльки

Досить привабливим може бути подарунок у вигляді ляльки в національному вбранні. Це не лише чудова іграшка – це комплексний сувенір, що не просто символізує традиційний одяг (до речі, одяг може бути з будь якого регіону України) але й показує майстерність ручної вишивки. Можна обрати не лише традиційну ляльку – ляльки-мотанки можуть бути не менш цікавими сувенірами!

Дивіться також:

Стаття "Лялька в народному вбранні" Відкрити у новому вікні
Галерея авторських ляльок 
Відкрити у новому вікні

Крамниця ТОВ "Український Сувенір"Відкрити у новому вікні: