Новини Акції Новини Акції

Вишивання у Чернівцях

Незважаючи на те, що Міністерство культури ухилилося від участі в акції "Обніміться ж брати мої...", а оргкомітет акції разом зі спонсорами так і не запрацював, "Рушник Великому Тарасу" поступово вишивається народною толокою. Не вдалося, як планувалось, організувати великих заходів з участю державних діячів, врученням копій "Рушника Великому Тарасу" та його портретів і т.д. Та вишивання "Рушника Великому Тарасу", наприклад, у Чернівцях 17 червня ц.р. було не менше  яскравим і результативним і навіть більш народним.

Громада Буковини зібралась біля  пам'ятника Т.Г.Шевченку у м.Червнівці, розгорнули рушник, його привітали і словами, і піснями, і віршами. Взяли участь і мовили слово: керівники міста на чолі з головою Каспруком О.П., управління культури міста та ОДА,  представники учбових та культурних закладів, артисти і вчені, вчителя і учні шкіл, і просто пересічні громадяни. Рушник пронесли містом і у приміщені галереї міськради вишивали під співи аматорських колективів на фоні виставки рушників вишитих на теми творів Т.Г.Шевченка. Тут були вручені і подарунки, а Чернівецька міськрада тепер має копію "Рушника Великому Тарасу" і документальне підтвердження цієї акції в Чернівцях.

Своїм вишиванням в  Чернівцях вшанували Т.Г. Шевченка 75 людей і тільки дощ примусив скоротити вишивання. Люди щиро дякували організаторам за цей захід, висловлювали впевненість, що саме такими акціями можна об'єднати народ, підняти дух патріотизму.

Більш скромно пройшла акція у м. Коломиї, яку і не готували зазделегідь, а  зробили швидше експромтом, скориставшись тим, що "Рушник Великому Тарасу" був у Коломиї. Але люди зібрались, вишивали, співали, згадали багато творів Т.Г.Шевченка.  17 представників Коломийщини долучились до вишивання "Рушника Великому Тарасу".

Попереду вишивання на Київщині, Чернігівщини, у Литві і т.д.

"Рушник Великому Тарасу" з усіма атрибутами буде як знак пошани народу до Тараса Григоровича, як художній твір, як приклад майбутнім поколінням.


Виконавчий директор Акції "Рушник Великому Тарасу"
М.Л. Степаненко