Новини Акції Новини Акції

«Назад

Деякі уточнення про акцію “Рушник Великому Тарасу”

У ЗМІ і особливо через інтернет постійно повідомляють про акцію “Рушник Великому Тарасу”. На жаль, інколи у ці повідомлення попадає не зовсім повна чи правдива інформація, тому треба дещо уточнити.

1. Сама акція почалася з обговорення концепції ще у березні 2013 р. Потім був пошук полотна, узору близького до Т.Г. Шевченка, його розробка, створення макету і інша технічна робота.

2. Автором узору  рушника Степаненко Т.В. себе не вважає. Цей узор створив народ України ще за часів життя Т.Г. Шевченка. Сам узор  відновили, скомпонували під відповідний розмір 700х60 см.  Організувала це  Т.Степаненко, але працювали над цим Л.Орел, Т.Кара-Васильєва, С.Степаненко і багато майстрів України аж до затвердження його художньою радою у приміщенні Національної спілки майстрів України.

3. Формувався і оргкомітет акції, але зараз його не видно навіть на папері. Особисто Л. Толстоухов підтримав тільки перші кроки акції фінансово і морально. Ніяких “средств  от разных организаций”  на потреби акції до 31.01.2014 р. я,  як виконавчий директор акції,  не бачив. На рахунок БФ “Український рушник” не проступало ні однієї копійки. На 25 листів про допомогу дирекція отримала пряму чи замасковану відмову. Фінансові витрати на поїздки, готелі і т.д. з серпня 2013 р. покривається за рахунок власних коштів нашої сім'ї. Під час вишивання в містах Шевченково, Новомиргороді, Лубнах, Житомирі, Луцьку питання фінансування вирішували самі організатори. Наскільки це їм вдається добре видно у ЗМІ та інтернеті. Саме вишивання рушника відбувається толокою як вшанування пам'яті Т.Г. Шевченка безкоштовно за винятком тих випадків, коли потрібна професійна і складна робота. Це виконують майстрині ТОВ “Українській сувенір”.

3.2. Щодо повідомлень “за підтримкою Міністерства культури України”, то про таку підтримку мені нічого невідомо.

4. Про “церемонію передачі твору до державних структур” я теж вперше взнав з інтернет повідомлень.

Виконавча дирекція акції вивчає думку народу про долю “Рушника Великому Тарасу” і поки що така думка  одна — Рушник від імені народу України буде подарований музею Т.Г. Шевченка. Якому музею конкретно буде вирішуватись по закінченню вишивання. На прохання з областей вишивання рушника буде увесь 2014 р. (Рік Шевченка) в містах перебування Т.Г. Шевченка і тих містах, де народ захоче таким чином вшанувати Великого Тараса.

4.1. Копії “Рушника Великому Тарасу” вже виготовляються ТОВ “Український сувенір” і можливо Міністерство культури України зробить подарунки музеям і т.д.,  як це пишуть у ЗМІ.

5. На 31.01.2014 р. відбулись колективні вишивання як свята по вшануванню Т.Г. Шевченка:

 • с. Шевченкове (Черкаська область) 28.11.2013 р.;
 • с.Новомиргород (Кіровоградська область) 12.12.2013 р.;
 • м. Житомир (Житомирська область) 17.12.2013 р.;
 • м.Лубни (Полтавська область) 13.01.2014 р.;
 • м.Луцьк (Волинська область) 29.01.2014 р.

Своїм вишиванням рушника вже вшанували Т.Г. Шевченка 250 осіб.

5.1. Планується вишивання:

 • м. Тернопіль (Тернопільська область) 07.02.2014 р.;
 • м. Кроливець (Сумська область) лютий 2014 р.;
 • Київська область 03.03.2014 р.;
 • м. Москва (Росія) 18-19.03.2014 р.;
 • Одеська область с. Фрунзівське вересень 2014 р.;
 • Рівненська область 24 травня 2014 р.;
 • м. Оренбург (Росія)
 • м. Актюбінськ (Казахстан)

“Рушник Великому Тарасу” обов'язково буде створено!

Виконавчий директор акції “Рушник Великому Тарасу” М. Л. Степаненко