Опубліковувач Опубліковувач

Окарини

ОКАРИНА–  це керамічний духовий інструмент, зроблений руками досвідчених майстрів Закарпаття.

Звук залежить від розміру – чим окарина менша, тим звук дзвінкіший. А чим більша – тим нижче звучить. В давнину вірили, що граючи на окарині, можна прогнати геть злих духів.

Візерункина окаринах – це сучасна інтерпретація народних малюнків та мотивів України та Центральної Європи. Узори ці видряпані вручну голкою по ще не випаленій полірованій поверхні.

Керамічна окарина – це і музичний інструмент, і прикраса, і розвага для дорослих та дітей, і оригінальний сувенір.

Наші окарини – це повністю ручна робота:  від добування глини в кар'єрі до ліплення, від звукового налаштування до поліровки спеціальними каменями та декорування.

Весь процес «з нуля» до повної готовності займає близько двох тижнів. Виготовляють окарини в темних тонах, застосовуючи  техніку лощіння, лише кілька майстрів у Європі. Перша окарина в такому стилі в Україні була виготовлена в 1995 році.

 Як інструмент окарина винайдена давно, що підтверджують  знахідки археологів в Африці, Азії, Європі. Наприклад, окарини – експонати Тегеранського національного музею – датовані 2500 роками до н.е. Старовинні слов'янські гудухи, сопілки і свистки теж відносяться до розряду окарин.

Основна відмінність окарини від інших духових інструментів полягає в тому, що більшість флейт відкриті з двох боків, а окарина є певним закритим об'ємом.

Окарину використовують у своїй творчості багато професійних музикантів. У Італії і Австрії щорічно проводять триденні Ocarina Festival, а в 2008 відбувся перший такий фест навіть у США. Весною 2011 року автори цих окарин представляли Україну на міжнародному італійському фестивалі у містах Болонья та Будріо – www.ocarinafestival.it

http://www.clayz.com/links1.html – тут є всі посилання на статті в Інтернеті, присвячені темі окарин: історія, ілюстрації, майстер-класи, ноти, пісні і т.д.

Як бачите, граючи на окарині, Ви можете відтворити всі сім нот. Схема проста – чорним кольором позначені дірочки, котрі закриті пальцем, а білим – відкриті. Всього є 5 дірочок – чотири спереду й одна ззаду. При добуванні звуку з окарин бажано закривати/відкривати дірочки не занадто швидко – щоб нота «встигла» повністю прозвучати, «проявитися». Так легше опанувати інструмент. Навчитися грати на окарині можна буквально за годину.

Бажаємо Вам приємної розваги!                

Дивіться також: